Apple, iPhone 11’in fotoğraf makinesinin çarpmalarını haklı gösterecek mi?

Apple, yarın 10 Eylül’de yeni iPhone’ları tanıtacak ve bu yılki etkinlikte iPhone tanıtımı için her zamanki tuzaklara sahip olacağından eminim. Her şeyi açığa çıkarmadan önce size telefonun farklı bölümlerinin yakın çekimlerini gösteren bir tanıtım videosu bekleyin. İşlemcinin ne kadar güçlü olduğu hakkında çok konuşma bekleyin. Android’in hiçbir zaman güncellenmemiş göründüğü konusunda smaç bekliyoruz. Bir çeşit whizbang AR demosu bekleyin.

Hepsinden önemlisi, kamera hakkında çok fazla konuşma bekleyin. Çünkü telefonların temel iPhone X serisi şeklindeki en önemli beklenen değişiklik, ekstra lensli büyük, kare bir kamera modülüne sahip olacağıdır – ve herkes zaten buna odaklanmış durumda.

Chaim Gartenberg, yarın ne olacağını tüm haberleri çoktan yazdı . Dolayısıyla, bir çeşit sürpriz olmadıkça, henüz bilmediğimiz tek şey, iPhone 11 Pro’nun kamera sisteminin kalitesi ve yetenekleri gibi geliyor.

Akıllı telefonlar – özellikle de iPhone’lar – yıllardır büyük, hızlı, güzel ve iyi yapılmış. Bu nedenle, bazı yönlerden, kamera, kesinlikle en azından kullanıcılar için gerçekten önemli bir şekilde, yıldan yıla kesinlikle iyileştirmeyi bekleyebileceğimiz tek şey.

Hepimiz daha fazla pil ömrü için umut ediyoruz, ancak pillerin kimyası ışık fiziğinden daha zor bir zorluk gibi görünüyor. En azından ışıkla, görüntüyü iyileştirmek için hesaplama uygulayabilirsiniz.

Kameraya bu kadar acımasız odaklanmayı görmek biraz sıkıcı olabilir, ancak Apple’ın iyileştirme için en büyük fırsatı hala burada yatıyor. Belki de ummak için çok fazla, ama bu yıl Apple’ın kamerayı biraz daha iyileştirmekten daha fazlasını yaptığını görmek istiyorum. Nesil değişim gibi bir şey görmek istiyorum, bugün herhangi bir telefonda ne olduğuna dair bir adım ötede.

Söylentiler, “pro” seviyeli iPhone’larda üç mercek sistemine işaret ediyor: normal, telefoto ve geniş açılı. Bu sistem, kabaca geçen yıl boyunca Android telefonlar için son derece katı olmuştur . Düşük ışıklı fotoğrafçılık ve bilgisayarlı fotoğrafçılık söz konusu olduğunda Android telefonlar da Apple’ın önüne geçti .

Hem düşük ışıkta hem de hesaplamalı fotoğrafçılıkta, endüstrinin öncülüğünü yapan Google’ın Pixel’i oldu ve her iki durumda da bir kamera sensörünün ne olduğu hakkında daha geniş kapsamlı düşünme örnekleri var. Google, bu sensörü bir ışık kaynağından çok bir bilgi kaynağı olarak görüyor ve bu bilgiyi manipüle etmek için algoritmaları kullanmak için yaratıcı yöntemler bulmakta daha agresif davranıyor.

Apple bu yönde biraz hareket etmesi bekleniyor. Söylentiler, geniş açılı merceğin bilgilerini, normal merceğin fotoğraflarını iyileştirmek (ve bazı durumlarda tamamen kaydetmek) için kullanabileceğini öne sürüyor. Ayrıca, Apple’ın bir tür gece modu tanıtarak Pixel’in boşluğunu kapatacağı da yaygın olarak kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir